Niby stare, ale nowe domy z drewna tzw. kanadyjskie

admin, 24.10.2013 , kategoria: Bez kategorii

Niby stare, ale jednak nowe, domy z drewna na nowo podbijają już od kilku dobrych lat, nasz rodzimy, polski rynek budowlany. Do konkurencji z tradycyjnie murowanymi domami stanęły kanadyjskie domy drewniane. Nowoczesna technologia umożliwia produkcję na okrągło przez cały rok gotowych elementów domów drewnianych, których montaż na placu budowy trwa zaledwie kilka dni roboczych. W porównaniu z murowanymi domami, których proces trwa tylko od wiosny do jesieni a w zimie naturalnie zamiera, czasowo wygrywają domy drewniane. Ich budowa maksymalnie trwa około trzech miesięcy i po tym czasie są one już gotowe do zamieszkania. Przy domu tradycyjnie murowanym jest to po prostu niemożliwie, gdyż w tej tradycyjnej technologii konieczne są przerwy wynikające z wykonywania mokrych prac.
Nowoczesne kanadyjskie domy, świetnie się sprawdzają w zimnych rejonach Ameryki Północnej, dla tego również u nas cieszą ogromną popularnością. Od kilku lat te
domy z drewna znajdują wielu potencjalnych inwestorów, których zdecydowanie zachęcają naturalne materiały, jakim jest drewno i jego pochodne oraz krótkotrwały proces inwestycyjny. Cały proces budowlany od początku do zamieszkania w gotowym domu trwa tylko, średnio trzy do czterech miesięcy. W przypadku budowy tradycyjnej, murowania domu jest niestety niemożliwe. Modna ostatnio ekologia, też przyczynia zwolenników domom wykonanym z przyjaznego drewna. Nie bez znaczenia jest też naturalna zdolność drewna do akumulacji ciepła, co czyni domy drewniane dodatkowo bardzo ekonomicznymi w eksploatacji.

Komentowanie zabronione.