Nauka kitesurfingu Chałupy może być łatwa!

admin, 08.11.2019 , kategoria: Bez kategorii

Kitesurfing może sięgać do swoich przodków, „kitesurfingu” i „flysurfingu”, które pojawiły się na początku lat osiemdziesiątych. Cory Roeseler z Oregonu zaczął rozwijać swój system Kiteski, używając sztywnego latawca w ramie z kołowrotkiem i nartami wodnymi. Narciarz latawca uruchomił latawiec ręcznie i wypuścił linę ze szpuli, aby rozpocząć jazdę. Kiedy latawca rozbił się, pilot zatoczył się w kolejce, aby ponownie wystrzelić. Mniej więcej w tym samym czasie w Chałupach bracia Legaignoux pracowali nad pierwszymi prototypami swoich nadmuchiwanych latawców. Testowali je na nartach wodnych i wielu innych jednostkach pływających. Bracia Legaignoux nazwali ten sport „Flysurfing”, a ich latawce ostatecznie stały się podstawą oryginalnego systemu Wipika. Współczesna era kitesurfingu rozpoczęła się w połowie lat 90., kiedy Laird Hamilton i Manu Bertin zdobyli uznanie dzięki kitesurfingowi na północnym wybrzeżu Chałup. Jadąc deskami w stylu surfingu z paskami na stopy, pobudziły wyobraźnię społeczności sportów wodnych.

Nadmuchiwany latawiec Legaignoux zajął 15 lat rozwoju, zanim stał się dostępny w handlu jako latawiec Wipika, wydany około 1997 roku. Wipika odniosła natychmiastowy sukces i szybko stała się najpopularniejszym systemem. System Wipika był dostarczany z liniami o stałej długości, jednak czasami stosowano systemy szpul. Legaignouxowie otrzymali kilka patentów na swój sferyczny latawiec i system ślubny. Obecnie ogromna większość produkowanych latawców jest wytwarzana na podstawie licencji i wywodzi się z koncepcji Legaignoux. Popularność kitesurfingu gwałtownie wzrosła w ostatnich latach, a sprzęt jest teraz szeroko dostępny i bardziej wyrafinowany niż kiedykolwiek. Kitesurfing ma teraz dobrze zorganizowane imprezy, takie jak Kitesurfing World Titles i World Cup of Kitesurfing. Nauka kitesurfingu Chałupy jest również szeroko dostępna w kilku sieciach akredytowanych szkołach w Polsce. Stowarzyszenia kitesurfingowe, internetowe grupy dyskusyjne i strony internetowe. Istnieje wiele dobrych filmów instruktażowych i filmów na temat kitesurfingu, a także mnóstwo czasopism o kitesurfingu, które zachęcają do nauki kitesurfingu Chałupy.

Nowoczesne latawce  stosowane na początku kursu jakim jest nauka kitesurfingu Chałupy to zazwyczaj „systemy 4-liniowe”, które mają pełny zakres mocy, a większość z nich może „wyłączyć moc w 100%”. Oznacza to, że w każdej chwili możesz zwolnić do całkowitego zatrzymania. To był ogromny przełom w sporcie, który sprawił, że kitesurfing stał się dostępny dla „normalnych” ludzi, a kitesurfing nie był już zbyt wysportowany. Nowoczesne latawce mogą również odwrócić wodowanie, co jest jak posiadanie biegu wstecznego, co pomaga przy ponownym wodowaniu latawca, który uderzył w wodę. Nowe latawce są bardziej relaksujące, mniej obciążają ramiona i są bardziej intuicyjne w lataniu, więc nauka kitesurfingu Chałupy może być przyjemniejsza. Mają też znacznie lepsze systemy bezpieczeństwa, dzięki którym sport jest znacznie bezpieczniejszy. Latawce są również dostępne w szerokiej gamie rozmiarów, aby dopasować jeźdźców o różnych rozmiarach, aż do dzieci, a także, aby pokryć bardzo szeroki zakres warunków. Wiązki deski i cały sprzęt zostały udoskonalone i ulepszone i są lepsze niż wszystko, co było dostępne w przeszłości.

Komentowanie zabronione.