Jaki rolety do biura wybrać?

admin, 09.03.2020 , kategoria: Bez kategorii

Teraz, gdy wiesz już o różnych rodzajach markiz i rolet, być może masz pomysł, który najlepiej pasuje do Twojego domu lub firmy. To prowadzi nas do następnego rozważania.

Zazwyczaj pokrowce na rolety do biura są wykonane z dwóch różnych tkanin: poliestru i bawełny. Tkaniny te są często traktowane na dwa sposoby. Będą one powlekane winylem lub laminatem lub akrylowe. Chociaż obie tkaniny mogą wydawać się podobne, należy pamiętać o kilku różnicach, wybierając odpowiednią dla siebie. Po wybraniu markizy poliestrowej możesz mieć pewność, że wytrzyma pogodę i zablokuje promienie UV, a jednocześnie pozwoli na działanie promieni słonecznych. Materiał ten jest również oddychający i aby go wyczyścić, wystarczy go zetrzeć. Bawełna jest tradycyjnym materiałem markizy, ponieważ jest z natury mocna, trwała i wodoodporna. Aby wyczyścić ten rodzaj tkaniny, możesz prać go w pralce. Dwa rodzaje powłok również dodają trochę więcej do tkanin. Na przykład powłoka winylowa lub laminatowa czyni tkaniny odpornymi na płomienie i wodę, ale bardziej podatnymi na blaknięcie. Z drugiej strony warstwa akrylowa pomaga dłużej utrzymywać kolor tkaniny, ale nie zwiększa odporności na płomienie i wodę. Inną opcją, z której niektóre markizy są wykonane z poliwęglanu. Oznacza to, że twoja markiza będzie praktycznie niezniszczalna, a wiele z nich ma ochronę przed promieniowaniem UV i zmniejsza przepuszczalność światła. Gdy wiesz, jaki rodzaj tkaniny lub materiału i powłoki najlepiej nadaje się do twojego zastosowania, będziesz mógł wybrać, jaki styl markizy i rolety do biurowca Ci się spodoba.

Różne markizy  i rolety do biura mogą wyróżnić Twój dom lub firmę. Wiele wysuwanych markiz jest dostępnych tylko w stylu ozdobnym w porównaniu z różnorodnymi opcjami markiz stacjonarnych. Ale omówimy każdy z nich, a ich przykłady można zobaczyć na infografice poniżej. Otwarte zbocze to pierwszy styl. Markizy i rolety do biura mają do nich strome nachylenie, ale są otwarte po obu stronach. W przypadku markizy stacjonarnej zwykle prowadzi to do widoczności metalu ramy na końcach. Widoczny pasek różni się dla chowanej markizy i rolety – brakuje jej, ponieważ potrzebują swobody chowania.

Komentowanie zabronione.