Jak leczy ośrodek odwykowy?

admin, 08.02.2023 , kategoria: Bez kategorii

W trakcie swojej kariery miałem zaszczyt pomóc setkom osób zmagających się z nałogiem. Widziałem, jak dyrektor, który kiedyś mieszkał pod mostem, odbudowywał swoją karierę i zakładał rodzinę. Jeden pacjent przeszedł od bycia bezrobotnym i bezdomnym do odnoszącego sukcesy adwokata, właściciela domu i kochającego męża. Inny pacjent był bez grosza przy duszy i bliski rozwodu. Został wiceprezesem korporacji takiej jak ośrodek odwykowy i wychował dwójkę pięknych dzieci.

Uzależnienie zapewnia chwilową ulgę w bólu, ale na dłuższą metę powoduje więcej bólu – to się leczy w ośrodku odwykowym. W końcu uzależnienie albo nas niszczy, albo prowadzi do bram zdrowienia. Wybór należy do nas. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby uniknąć bólu. Angażujemy się w zaprzeczanie (nie jestem pijany, po prostu piję), minimalizowanie (piję tylko kilka piw dziennie), racjonalizację (moje picie pomaga mi się zrelaksować, papierosy mnie uspokajają, potrzebuję tabletek na ból ), eksternalizację (nie piłbym, gdyby moja żona nie była taka…) i projekcję (Prawdziwymi narkomanami są ci ćpuny. Nie jestem taki jak oni).

 

Tak więc, jeśli zostaniesz nakrzyczany przez swojego szefa za popełnienie błędu w pracy, zamiast wypić drinka, aby poradzić sobie z tym niepokojem, zbadaj niepokój – udaj się do miejsca jakim jest ośrodek odwykowy. Zamiast uciekać przed nim z drinkiem, uczysz się medytować lub spacerować na łonie natury lub zapisać się na terapię jaką prowadzi ośrodek odwykowy. Uzdrowienie z uzależnienia wymaga rozwoju umiejętności psychologicznych, umiejętności radzenia sobie z pragnieniami, ale przede wszystkim umiejętności miłosnych.

Komentowanie zabronione.