Domki holenderskie a przyczepy kempingowe

holendry

Domki holenderskie to takie nowoczesne wydanie domów Drzymały, czyli  swego rodzaju domów na kółkach. Jakkolwiek domki holenderskie w odróżnieniu od przyczep kempingowych zdecydowanie rzadziej poruszają się po drogach to można je przewozić ale transport odbywa się zwykle z wykorzystaniem ciężkiego sprzętu.

Dzięki swoim wymiarom domki holenderskie są zdecydowanie bardziej przestronne od przyczep kempingowych. Mimo iż można znaleźć przyczepy kempingowe o długości zbliżonej do długości mniejszych domków holenderskich tak szerokość w przypadku domków holenderskich jest już zdecydowanie większa. Mniejsza szerokość przyczep kempingowych jest podyktowana przede wszystkim tym aby można było je łatwiej transportować. Transport przyczep kempingowych jest zdecydowanie łatwiejszy niż transport domków holenderskich.

Jeśli chodzi o samo zastosowanie przyczepy kempingowe oprócz pełnienia roli stróżówek przy budowach, co jest w Polsce dość popularne, pełnią rolę mobilnych domów, w których można zamieszkać podczas wakacji. W związku z tym, że przyczepy kempingowe transportuje się dość często ich wymiary, a zwłaszcza szerokość są ograniczone i podyktowane szerokością pas ruchu na jezdni.

W przypadku domków holenderskich łatwość transportu schodzi na drugi plan. Domki holenderskie raczej stawia się w jednym miejscu na dłuższy czas, przynajmniej na sezon. Do domku holenderskiego można założyć kółka ale i tak transport najczęściej odbywa się z wykorzystaniem samochodów ciężarowych.