Frezowanie kominów to świetny sposób na zarobek!

admin, 23.04.2024 , kategoria: Bez kategorii

Pochylony komin którego dotyczy frezowanie kominów  jest bardzo powszechny na południowym wschodzie, a zwłaszcza w Karolinach. Kilka czynników może spowodować osiadanie komina i w związku z tym odchylenie się od domu. Najczęstszymi przyczynami są ekspansywne gleby, słabo zagęszczone gleby zasypowe i słaby drenaż kominów które potrzebują frezowania.

Na naszych obszarach usług w Karolinie Północnej i Południowej osiadanie komina jest bardzo powszechne podczas ciężkich warunków suszy. Gleba, jeśli jest ekspansywna, dosłownie będzie się kurczyć i kurczyć. Jeśli grunt pod fundamentem komina zacznie zmieniać właściwości, komin się przesunie. Najbardziej widoczną oznaką opadającego komina jest oddzielenie cegły od przylegającej do niej okładziny. Może to wyglądać tak, jakby komin odchylał się od domu.

Inne oznaki wskazujące, że może być konieczna naprawa komina i frezowanie kominów przychylnego w budynkach mieszkalnych, to:

Widoczne metalowe paski utrzymujące komin na miejscu
Komin dociskany do otworu na jedną lub drugą stronę na poddaszu
Wycieki z przemieszczonej obróbki blacharskiej
Cegły spadające z góry
Komin zaczyna pękać w połowie
Pęknięcia w miejscu styku komina z fundamentem
Uszkodzenie dachu w miejscu styku kołnierza z kominem

Ponieważ problemy konstrukcyjne komina często mają związek z problemami z fundamentami, ważne jest, aby szybko podjąć działania takie jak frezowanie kominów, jeśli zauważysz znaki ostrzegawcze.

Komentowanie zabronione.